Mistrzowie polskiej sztuki w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Przypominamy, że „Kierunek Sztuka. Sztuka polska XIX-XX” to najnowsza wystawa czasowa prezentowana przez Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Kilkadziesiąt dzieł sztuki składających się na tę bogatą ekspozycję reprezentuje sztukę polską XIX i XX wieku. Ekspozycja została uzupełniona o porcelanę i szkło, pochodzące z znaczących wytwórni europejskich. Od maja do września w Muzeum Tkactwa można podziwiać prace polskich artystów. W kolekcji wyróżniają się nazwiska: Jana Matejki, Jacka Malczewskiego Leona Wyczółkowskiego, Włodzimierza Tetmajera, Józefa Mehoffera, Józefa Chełmońskiego, Rafała Malczewskiego, Antoniego Gramatyki, Tadeusza Grocholskiego, Józefa Pankiewicza. Na wystawie można zobaczyć malarstwo, rysunek i…

Pokaż więcej

Zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego

Po ogłoszeniu przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca br., ruszyła zbiórka podpisów pod kandydaturą Rafała Trzaskowskiego. Przypominamy, że Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską i ma niewiele czasu na zebranie 100 tys. podpisów poparcia. Termin rejestracji nowych kandydatów mija 10 czerwca. Kamiennogórzanie, którzy chcą złożyć podpis na liście poparcia mogą to zrobić w Kamiennej Górze przy ul. Broniewskiego 24 (byłe biuro poselskie).

Pokaż więcej

Układają asfalt na drodze do DCR-u

Na ul. Janusza Korczaka w Kamiennej Górze trwają intensywne prace polegające na układaniu nawierzchni asfaltowej. Przypominamy, że trwa remont drogi do Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji. Szerokość jezdni zostanie uregulowana do 5,2 m. Przebudowa remontowanego odcinka będzie kosztowała 270 tys. złotych. Prezentujemy obecny stan budowy.Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Pokaż więcej