Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 30 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2581 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 23 571. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3615, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 931, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 344. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 571/1 061 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Asp. Rafał Przychocki w ostatniej chwili zdążył z pomocą

Funkcjonariusz asp.sztab. Rafał Przychocki z kamiennogórskiej drogówki podczas pełnienia obowiązków służbowych na terenie miasta zauważył mężczyznę, który potrzebował natychmiastowej pomocy. 41 – latek chwilę wcześniej podczas prac remontowych obciął palca, który ledwo trzymał się na naskórku. 41 – letni kamiennogórzanin prowadził prace remontowe podczas których doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna maszyną obciął swojego palca. Dzwoniąc na pogotowie usłyszał, ze nie ma zagrożenia życia, więc we własnym zakresie musi dojechać do szpitala. Po dotarciu do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej usłyszał, że musi udać się do Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Kamiennej…

Pokaż więcej

Mężczyzna nabity na ogrodzenie w Kamiennej Górze

Dramatycznie mogło skończyć się dzisiejsze zdarzenie (sobota, 30 maja), do którego doszło przed godz. 7 w Kamiennej Górze. Na stalowe ogrodzenie nabił się 68-letni mężczyzna, który próbował dostać się na teren posesji. Pręt wbił się w pachwinę, mężczyzna tracił dużo krwi. Pierwsi na miejscu byli kamiennogórscy policjanci, którzy założyli mężczyźnie opatrunek uciskowy i zabezpieczyli go do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Przez ogrodzenie przechodził do swojej znajomej pożyczyć pieniądze. AktualizacjaNiestety mężczyzna, który nabił się na ogrodzenie zmarł.

Pokaż więcej

Kolejne narkotyki ujawnione podczas rutynowej kontroli drogowej

Kamiennogórscy policjanci dokonując rutynowej kontroli drogowej na terenie Przedwojowa, zatrzymali 24 -letniego kamiennogórzanina, który w zaparkowanym na poboczu pojeździe, popalał marihuanę. Jak się okazało w schowku samochodu również znajdowały się narkotyki. Mężczyzna, który w samochodzie przebywał z partnerką przyznał, że pali marihuanę. Młody kierowca tłumaczył, że środki odurzające należą do niego i kupił je, aby się zrelaksować. Po zatrzymaniu złożył wyjaśnienia i został zwolniony z policyjnego aresztu. Grozi mu odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego karze zadecyduje kamiennogórski sąd. Źródło: KPP Kamienna Góra mł. asp. Paulina…

Pokaż więcej