Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 28 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2530 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 825. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3829, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 994, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 345. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

225 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 225 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 22 825/1 038 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Burmistrz Miasta Lubawka bez wotum zaufania

W dniu 28 maja 2020 roku, podczas IV Sesji Rady Miejskiej w Lubawce, radni nie udzielili burmistrz Ewie Kocembie wotum zaufania. Przypominamy, że jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi. W głosowaniu udział wzięło 14 radnych, 5 było za, 9 się wstrzymało. Nieudzielenie wotum zaufania nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, jest to jednak „żółta kartka” dla burmistrz Ewy Kocemby. Podczas głosowania nad przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium burmistrz Ewie Kocembie wszyscy radni byli „za”.

Pokaż więcej

Ziemia Kamiennogórska – Wirtualne Spacery

Przypominamy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra przygotowało Wirtualne spacery po Ziemi Kamiennogórskiej. Cykl filmów powstał na podstawie  wydawnictwa Urzędu Gminy  “Ziemia Kamiennogórska – tutaj mieszkam, przewodnik dla najmłodszych”.  Tym razem poznamy historię św. Nepomucena (Wirtualny spacer 4) oraz tkackie rzemiosło i ciekawostki z Chełmska Śląskiego i Kamiennej Góry (Wirtualny spacer 5).

Pokaż więcej

Ogłoszenie Wójta Gminy Marciszów

Wójt Gminy Marciszów informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy Marciszów ul. Szkolna 6, został wywieszony na okres 21 dni, a także zamieszczony na stronach internetowych urzędu, wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży (załącznik nr 1 do zarządzenia nr 44/2020). Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Rozwoju Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tut. urzędu, tel. 75 741 02 08 wew. 30.

Pokaż więcej

Ratusz przywraca dawne godziny przyjmowania interesantów

Od soboty, 30 maja br. znika obowiązek zasłaniania nosa i ust na otwartej przestrzeni. Od poniedziałku, 1 czerwca Urząd Miasta w Kamiennej Górze przywraca dawne godziny przyjmowania interesantów. Urzędnicy będą do Państwa dyspozycji od 7:30 do 15:30. Od 30 maja nie będziemy musieli zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych osób. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w urzędach, sklepach, kościołach i autobusach. Rząd zdecydował także o otwarciu: kin, teatrów, siłowni i salonów masażu, ale pod warunkiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Możliwa będzie organizacja wesel do 150 osób. Zniesione…

Pokaż więcej

Ruszył remont wiaty peronowej w Marciszowie

Ruszył remont drewnianej wiaty peronowej w Marciszowie. Przypominamy, że wśród zaplanowanych robót znajdują się m.in. roboty malarskie, wykonanie pokrycia dachowego, kładzenie rynien i obróbki blacharskie, wymiana instalacji elektrycznej. Roboty, które wykonuje firma z Marciszowa mają potrwać 3 miesiące. To kolejna wiata, która odzyska dawny blask. Przypominamy, że trwa również remont wiaty kamiennogórskiego dworca, o czym informujemy tutaj. Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Pokaż więcej

Kierownik GOPS w Marciszowie odeszła na emeryturę

W dniu 28 maja br. w Urzędzie Gminy w Marciszowie odbyło się pożegnanie Pani Lucyny Nowak, która zakończyła pełnienie służby publicznej na stanowisku Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i odchodzi na zasłużoną emeryturę. Wójt Wiesław Cepielik wyraził słowa uznania i szacunku, przekazując na ręce Pani Lucyny podziękowania. Nie zabrakło również kwiatów i życzeń od pracowników Urzędu Gminy. Pani Lucyna Nowak odeszła na emeryturę  z bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym, jako pracownik administracji, doradca personalny, kadrowa, dyrektor MOPS w Kamiennej Górze, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Kamiennej Górze oraz kierownik GOPS…

Pokaż więcej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 27 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest  2512 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 473. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4064, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1112, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 362. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej