Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 23 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest  2399 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 20 931. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3697, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1137, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 333. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 97 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (40), dolnośląskiego (21), śląskiego (17), łódzkiego (12), podlaskiego (2), pomorskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), podkarpackiego (1) i małopolskiego (1). Ze względu na 4 zdublowane przypadki zakażeń przez WSSE w Łodzi, odejmujemy je z wykazu. Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 78-M Gdańsk, 55-K, 69-M Racibórz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 20 931/993 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Pijany kierowca z Kamiennej Góry i pijany rowerzysta z Lubawki

W ciągu dwóch dni policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z kierujących utracił prawo jazdy i będzie odpowiadał karnie. Został zatrzymany przy przejściu granicznym w Lubawce. Kierującym okazał się 56 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Alkomat wykazał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Jego pojazd odjechał z miejsca na lawecie, a on sam utracił swoje prawo jazdy. Drugim kierującym okazał się 40-letni rowerzysta. Alkomat wykazał, że mieszkaniec Lubawki w wydychanym powietrzu miał blisko 3 promile alkoholu. W ciągu tygodniu drugi raz został…

Pokaż więcej

Dachowanie w Dębrzniku. Dwoje dzieci w samochodzie

W dniu 23 maja 2020 roku na łuku drogi w Dębrzniku (gm. Kamienna Góra) doszło do dachowana samochodu osobowego marki KIA. Pojazdem podróżował mężczyzna z kobietą i dwoje dzieci, jedno w wieku około 10 lat, drugie kilkumiesięczne. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Dzieci zostały przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.

Pokaż więcej

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku (stan na 23 maja, godz. 10:00). Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, legnickiego, lubińskiego, oleśnickiego i świdnickiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 2378. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (162), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (12), pomorskiego (8), świętokrzyskiego (8), opolskiego (4), zachodniopomorskiego (4), małopolskiego (3), lubuskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), lubelskiego (1), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Łańcut, 64-M, 82-K, 78-K , 63-M Zgierz, 87-K Łódź, 74-M, 87-K Bełchatów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 20 838/990 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Przedszkola i szkoły przygotowane do wznowienia działalności

Wójt Patryk Straus poinformował, że przedszkola i szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamienna Góra, są przygotowywane do wznowienia działalności od 27 maja 2020 roku. W placówkach oświatowych będą odbywały się wyłącznie zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice ze względu na konieczność powrotu do pracy, nie są w stanie zapewnić opieki. Zajęcia dydaktyczne nadal będą realizowane w formie zdalnej. Potrzebę zorganizowania opieki zgłosili rodzice 26 dzieci z klas I-III oraz 25 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Od 20 maja 2020 roku w szkołach mogą odbywać się za zgodą rodziców zajęcia…

Pokaż więcej