Ponad 500 osób na Dolnym Śląsku pokonało chorobę COVID-19

Na terenie województwa dolnośląskiego wśród osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem jest 30 kolejnych osób, których ponowne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne. Oznacza to, że pacjenci są zdrowi. Są to: 15 kobiet (2 młode, 10 w średnim wieku, 2 starsze, 1 w wieku z grupy ryzyka) oraz 15 mężczyzn (5 młodych, 6 w średnim wieku, 1 starszy, 3 w wieku z grupy ryzyka). Ponad 500 osób na Dolnym Śląsku pokonało chorobę COVID-19. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, ze mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (75), mazowieckiego (34), łódzkiego (16), dolnośląskiego (14), zachodniopomorskiego (2), małopolskiego (1), pomorskiego (1), świętokrzyskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Bolesławiec, 69-M Kraków, 93-K Gdańsk, 75-M, 82-M Radom, 65-M Warszawa, 92-K Wolica, 78-M Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące. W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dotyczącym 3 zdublowanych przypadków zakażonych w woj. śląskim z 8 maja br., odejmujemy je ze statystyk. Liczba zakażonych koronawirusem: 15…

Pokaż więcej

Lubawscy policjanci prowadzili pościg

Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w dniu 9 maja br. podjęli pościg za kierującym Audi A3, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierujący 19 – latek uciekając przez funkcjonariuszami po drogach gminy Lubawka złamał szereg przepisów ruchu drogowego. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ten nie dość, że nie posiada uprawnień, to znajduje się pod wpływem środków psychoaktywnych, które miał też przy sobie. Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce w trakcie patrolu miasta próbowali zatrzymać do kontroli Audi A3. Kierowca na ich widok zaczął jednak uciekać w stronę…

Pokaż więcej

Wyrobisko kamieniołomu kopalni melafiru Borówno

Na portalu Relacje Regionalne prezentujemy m.in. ciekawe miejsca w regionie. Przypominamy, że aktualizowana galeria znajduje się na podstronie Poznaj nasz region, a opisy poszczególnych miejsc w kategorii Region. Wyrobisko kamieniołomu kopalni melafiru Borówno (gm. Czarny Bór) to kolejne warte uwagi miejsce w naszym regionie, pod względem krajobrazowym. Nieczynny kamieniołom nie jest oficjalnie udostępniony do zwiedzania, jednak piękno surowych formacji skalnych i szmaragdowa woda zalanego wyrobiska robi wrażenie. Z grzbietu rozciąga się widok na Krzeszów, Czadrów, Kamienną Górę i Śnieżkę.

Pokaż więcej

Zdarzenie z udziałem skutera

W dniu 9 maja 2020 roku po godz. 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 367 w okolicy miejscowości Pisarzowice, na łuku drogi, doszło do zdarzenia z udziałem skutera. 68-letni mężczyzna, mieszkaniec Pisarzowic, jadąc skuterem w kierunku Kamiennej Góry stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę ochronną. Kierujący skuterem był nietrzeźwy i jechał bez kasku. Z obrażeniami głowy trafił do wałbrzyskiego szpitala.

Pokaż więcej

144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 144 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (81), dolnośląskiego (19), wielkopolskiego (15), małopolskiego (9), świętokrzyskiego (8), warmińsko-mazurskiego (3), opolskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 1 osoby zakażonej koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 83-M Poznań. Osoba ta miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 15 510/777 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku

Mamy 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku (stan na 9 maja, godz. 10:00). Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Wałbrzycha oraz powiatów: polkowickiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i ząbkowickiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 1889. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Zabójca psa w Marciszowie aresztowany

W dniu 9 maja 2020 roku mężczyzna, który dwa dni wcześniej zamordował psa młotkiem w miejscowości Marciszów, został doprowadzony do sądu na posiedzenie aresztowe. Sąd postawił sprawcy zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem i zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że do zdarzenia z zabójstwem psa rasy doberman doszło 7 maja br., o czym informowaliśmy na naszym portalu. Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji otrzymali zgłoszenie, że jeden z mieszkańców Marciszowa uśmiercił swojego psa młotkiem. Jak poinformował DIOZ pies był przez swojego oprawcę…

Pokaż więcej

Lokalny działacz kolejowy interweniuje u premiera Morawieckiego

Lokalny działaczy kolejowy Maciej Mikołajczak, który od wielu lat działa i interweniuje poprzez spotkania oraz pisma w różnych spółkach kolejowych złożył kolejny formalny wniosek, tym razem do samego premiera Morawieckiego. Wniosek dotyczy uzyskania odstępstwa dla prowadzenia ruchu kolejowego na odcinku Lubawka – Královec. – W związku z tym, że mamy do czynienia ze stopniowym odmrażaniem gospodarki w Polsce nie widzę żadnych, merytorycznych powodów, aby na naszej trasie był wstrzymany ruch kolejowy – mówi Maciej Mikołajczak. Pismo skierowane do Prezesa Rady Ministrów dostępne tutaj.

Pokaż więcej