Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 31 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego są 2594 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 23 786. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3529, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 956, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 336. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Brak zgonów

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w popołudniowych raportach WSSE nie ma odnotowanego żadnego przypadku zgonu z powodu COVID19. Mamy 104 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (35), łódzkiego (30), śląskiego (13), małopolskiego (10), dolnośląskiego (9), podkarpackiego (4), świętokrzyskiego (2), podlaskiego (1). W związku ze zdublowanymi przez WSSE Katowice 4 przypadkami zakażeń, usuwamy je wykazu. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 786/1 064 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

319 kg plastikowych nakrętek dla Gabrysia

Dobiegła końca zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Gabrysia Matyjasa. Wspólnie zebrano aż 319 kg. Akcję wspierającą zrzutkę na turnus rehabilitacyjny dla Gabrysia z Kamiennej Góry, chorującego na autyzm dziecięcy prowadziła #spolecznaszwalnia, koordynowana przez Magdalenę Przychocką. – Chciałabym ogromnie podziękować za pomoc i Wasze gorące serca w zbiórce nakrętek dla Gabrysia prowadzonej przez #społecznaszwalnia Magdalena Przychocka. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim, którzy są z nami od początku, oraz nowym osobom, jakie w ostatnim czasie do nas dołączyły – napisała Joanna Matyjas, mama Gabrysia.

Pokaż więcej

Biskup zniósł dyspensę. Można organizować pierwsze komunie

Przypominamy, że ruszył czwarty etap znoszenia ograniczeń. Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski wydał korektę do zarządzenia z marca br., w którym przekazał duchownym diecezjalnym i zakonnym posługującym na terenie Diecezji Legnickiej wskazania i zobowiązał do wiernego ich przestrzegania. W korekcie czytamy, że odwołana została dyspensa od uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach świętych, a na wyraźną prośbę rodziców istnieje możliwość zorganizowania m.in. Pierwszej Komunii Świętej.

Pokaż więcej

Bociany czarne żerują w naszym regionie

Tych, którzy jeszcze nie zauważyli krążących na „kamiennogórskim niebie” dużych czarnych ptaków informujemy, że na łąkach w okolicy stawów między Czadrowem a Krzeszowem żerują czarne bociany. W przeciwieństwie do blisko spokrewnionych bocianów białych, są to ptaki bardzo płochliwe, dużo rzadziej spotykane i unikające towarzystwa człowieka. Osiągają maksymalnie 100 cm długości ciała oraz 190 cm rozpiętości skrzydeł. Środowisko lęgowe bociana czarnego to tereny z dogodnymi warunkami żerowania – stawy, łąki, doliny rzek, okazjonalnie suchy ląd. Z zachowania jest to zupełnie inny ptak niż jego biały kuzyn. Bocian czarny to nieliczny ptak…

Pokaż więcej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 30 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2581 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 23 571. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3615, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 931, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 344. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 195 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), mazowieckiego (52), łódzkiego (35), świętokrzyskiego (29), małopolskiego (12), dolnośląskiego (11), podlaskiego (1) i wielkopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 77-K Wolica, 67-M i 62-K Racibórz, 68-K i 75-M Warszawa, 89-K Gdańsk, 80-K Bolesławiec, 51-K Jelenia Góra, 90-K i 92-K Zgierz. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 23 571/1 061 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Asp. Rafał Przychocki w ostatniej chwili zdążył z pomocą

Funkcjonariusz asp.sztab. Rafał Przychocki z kamiennogórskiej drogówki podczas pełnienia obowiązków służbowych na terenie miasta zauważył mężczyznę, który potrzebował natychmiastowej pomocy. 41 – latek chwilę wcześniej podczas prac remontowych obciął palca, który ledwo trzymał się na naskórku. 41 – letni kamiennogórzanin prowadził prace remontowe podczas których doszło do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna maszyną obciął swojego palca. Dzwoniąc na pogotowie usłyszał, ze nie ma zagrożenia życia, więc we własnym zakresie musi dojechać do szpitala. Po dotarciu do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej usłyszał, że musi udać się do Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Kamiennej…

Pokaż więcej

Mężczyzna nabity na ogrodzenie w Kamiennej Górze

Dramatycznie mogło skończyć się dzisiejsze zdarzenie (sobota, 30 maja), do którego doszło przed godz. 7 w Kamiennej Górze. Na stalowe ogrodzenie nabił się 68-letni mężczyzna, który próbował dostać się na teren posesji. Pręt wbił się w pachwinę, mężczyzna tracił dużo krwi. Pierwsi na miejscu byli kamiennogórscy policjanci, którzy założyli mężczyźnie opatrunek uciskowy i zabezpieczyli go do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił do szpitala. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Przez ogrodzenie przechodził do swojej znajomej pożyczyć pieniądze. AktualizacjaNiestety mężczyzna, który nabił się na ogrodzenie zmarł.

Pokaż więcej

Kolejne narkotyki ujawnione podczas rutynowej kontroli drogowej

Kamiennogórscy policjanci dokonując rutynowej kontroli drogowej na terenie Przedwojowa, zatrzymali 24 -letniego kamiennogórzanina, który w zaparkowanym na poboczu pojeździe, popalał marihuanę. Jak się okazało w schowku samochodu również znajdowały się narkotyki. Mężczyzna, który w samochodzie przebywał z partnerką przyznał, że pali marihuanę. Młody kierowca tłumaczył, że środki odurzające należą do niego i kupił je, aby się zrelaksować. Po zatrzymaniu złożył wyjaśnienia i został zwolniony z policyjnego aresztu. Grozi mu odpowiedzialność karna do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego karze zadecyduje kamiennogórski sąd. Źródło: KPP Kamienna Góra mł. asp. Paulina…

Pokaż więcej

Gala Contender Fight Night

Przypominamy, że jutro (sobota, 30 maja) w Pisarzowicach (gm. Kamienna Góra) miała odbyć się kolejna, czwarta gala mieszanych sztuk walki Contender Fight Night. Niestety z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej wydarzenie zostało przełożone na inny termin. Zapraszamy do naszych reportaży z wcześniejszych edycji tego wielkiego widowiska sportowego. Contender Fight Night 3 – Galeria Contender Fight Night 2 – Galerie Otwarcie gali i prezentacja zawodników Walka wieczoru: 70.8Kg: Maciej Kaliciński Vs Patryk Duński Pozostałe walki: 70.8Kg: Łukasz Charzewski Vs Kamil Lamprycht 84kg: Arkadiusz Maziakowski Vs Vitalij Bilyj 66kg: Artur Gałecki Vs Svietoslav…

Pokaż więcej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 29 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2556 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 23 155. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3683, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 995, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 339. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Green Book w kinie samochodowym w Krzeszowie

Informujemy, że z zaproponowanych filmów, większość osób wybrała Green Book, stąd właśnie ten film zostanie zaprezentowany 5 czerwca br. w kinie samochodowym w Krzeszowie. Wejściówki-bilety na projekcję są bezpłatne i dostępne są na wydarzeniu fb. Planowana liczba samochodów 70. Wjazd na parking od godz. 20.30. Przypominamy, że dzięki inicjatywie grupy “Pozytywnie nakręceni” (Aldona Słupska- Czerniak, Krzysztof Solorz, Stanisław Wesołowski) udało się pozyskać środki z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty Kontra Koronawirus na zorganizowanie kina samochodowego.

Pokaż więcej

Akcja zupa dla seniora zakończona sukcesem

Dzisiaj (piątek, 29 maja) zostały dostarczone ostatnie zakupy do seniorów. Przypominamy, że od marca br. na terenie miasta Kamienna Góra sprawnie działali wolontariusze, którzy jako pogotowie zakupowe pomagali seniorom i osobom potrzebującym, doręczając codziennie ciepłą i pożywną zupę. Przez 6 tygodni dostarczano 510 zup + 50 dla ratowników medycznych, które zostały przekazane w ostatnim tygodniu akcji. Akcja zostaje zakończona ponieważ wszyscy wolontariusze wrócili do pracy i codziennych obowiązków, a sytuacja związanych z COVID-19 się stabilizuje. – Chcielibyśmy podziękować wszystkim darczyńcom którzy wsparli finansowo naszą inicjatywę, bez was byśmy nie zrobili…

Pokaż więcej

Zamierzał staranować radiowóz, uderzył w latarnię, został zatrzymany przez policjantów

28 maja br. około godziny 14.30 w Jeleniej Górze na ul. Chłopskiej policjanci zauważyli na poboczu drogi stojący pojazd marki Mercedes Sprinter, który prawdopodobnie był skradziony. Gdy policjanci podeszli do auta i chcieli wylegitymować kierującego, ten zaczął szarpać i uderzać policjanta, a następnie ruszył gwałtownie i uderzył w bok radiowozu oraz w przydrożną latarnię. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którym okazał się 46 letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który miał również aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Głogowie. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności…

Pokaż więcej

Trwa remont Przedszkola Publicznego nr 2 w Kamiennej Górze

Trwa remont budynku kamiennogórskiego Centrum Kultury. Przypominamy, że w budynku będzie znajdowało się m.in. Przedszkole Publiczne nr 2 i Miejska Biblioteka. Pomieszczenia biblioteki były już prezentowane na naszym portalu. Poniżej prezentujemy postępy prac budowlanych Przedszkola Publicznego nr 2. Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Pokaż więcej

Wsparcie przedsiębiorców przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze

Wsparcie przedsiębiorców przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamiennej Górze  w ramach tarczy antykryzysowej COVID-19 Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kamiennej Górze w ramach działań związanych z tarczą antykryzysową ogłasza  III nabór wniosków na: Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne w przypadku  spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. https://kamiennagora.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/wynagrodzenia Dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osoba fizyczną niezatrudniającą pracownika, przypadku  spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19. https://kamiennagora.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/dofinansowanie Dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników…

Pokaż więcej

Przekażą 60 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu dla PCZ

Kamiennogórski samorząd przekaże 60 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Placówka pilnie potrzebuje automatycznej myjni – dezynfektora do endoskopów. Radni miejscy zarezerwowali już odpowiednią sumę w budżecie miasta. Szpital w Kamiennej Górze posiada obecnie półautomatyczną myjnię do endoskopów, ale jest to wysłużony i awaryjny sprzęt. Dlatego dyrekcja placówki zwróciła się z prośbą o wsparcie do burmistrza Janusza Chodasewicza. Samorząd zadeklarował pomoc. – Mam nadzieję, że zakupiony sprzęt znacząco wzmocni bezpieczeństwo pacjentów i pracowników PCZ – mówi burmistrz Chodasewicz. Urząd Miasta w czasie pandemii…

Pokaż więcej

13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku

Mamy 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku (stan na 29 maja, godz. 10:00). Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Legnicy oraz powiatów: górowskiego, legnickiego, oleśnickiego, średzkiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego i wołowskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 2543. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

XVII Sesja Rady Gminy Marciszów – Transmisja na żywo

W dniu 29 maja 2020 roku o godzinie 8:00 rozpoczęły się obrady XVII Sesji Rady Gminy Marciszów w trybie zdalnym bez udziału mieszkańców z następującym porządkiem obrad: 1/ Otwarcie sesji.2/ Informacja Wójta Gminy z prac między sesjami.3/ Przedstawienie porządku obrad.4/ Podjęcie w trybie głosowania korespondencyjnego uchwał w sprawach: a/ wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy z dotychczasowym dzierżawcą,b/ ustalenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych,c/ zmieniająca uchwałę w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w…

Pokaż więcej

Zespół Sachiel wydał nowy singiel

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego singla zespołu Sachiel „Nie Mogę Mieć Więcej”. Przypominamy, że zespół Sachiel pochodzi z Krzeszowa i powstał w drugiej połowie 2013 roku. Od początku istnienia eksperymentował i mieszał style muzyczne m.in. Pop i Hip-Hop. Pierwsze sukcesy przyszły dość szybko, gdyż już w październiku 2013 roku piosenka ”Kiedy” zajęła wysokie miejsce w notowaniu ,,Hit-Planety” na antenie Muzycznego Radia. Następnym osiągnięciem było wyróżnienie na ,,Festiwalu Form Muzycznych” gdzie członkiem jury był m.in. Piotr Cugowski.W styczniu 2014 roku grupa Sachiel stanęła na scenie programu ,,Must Be The Music” emitowanego na…

Pokaż więcej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 28 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 2530 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 825. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 3829, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 994, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 345. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

225 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 225 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 22 825/1 038 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Burmistrz Miasta Lubawka bez wotum zaufania

W dniu 28 maja 2020 roku, podczas IV Sesji Rady Miejskiej w Lubawce, radni nie udzielili burmistrz Ewie Kocembie wotum zaufania. Przypominamy, że jednym z punktów obrad było podjęcie uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Burmistrzowi. W głosowaniu udział wzięło 14 radnych, 5 było za, 9 się wstrzymało. Nieudzielenie wotum zaufania nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, jest to jednak „żółta kartka” dla burmistrz Ewy Kocemby. Podczas głosowania nad przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium burmistrz Ewie Kocembie wszyscy radni byli „za”.

Pokaż więcej

Ziemia Kamiennogórska – Wirtualne Spacery

Przypominamy, że Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Kamienna Góra przygotowało Wirtualne spacery po Ziemi Kamiennogórskiej. Cykl filmów powstał na podstawie  wydawnictwa Urzędu Gminy  “Ziemia Kamiennogórska – tutaj mieszkam, przewodnik dla najmłodszych”.  Tym razem poznamy historię św. Nepomucena (Wirtualny spacer 4) oraz tkackie rzemiosło i ciekawostki z Chełmska Śląskiego i Kamiennej Góry (Wirtualny spacer 5).

Pokaż więcej

Ogłoszenie Wójta Gminy Marciszów

Wójt Gminy Marciszów informuje, że w siedzibie Urzędu Gminy Marciszów ul. Szkolna 6, został wywieszony na okres 21 dni, a także zamieszczony na stronach internetowych urzędu, wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży (załącznik nr 1 do zarządzenia nr 44/2020). Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Rozwoju Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska tut. urzędu, tel. 75 741 02 08 wew. 30.

Pokaż więcej

Ratusz przywraca dawne godziny przyjmowania interesantów

Od soboty, 30 maja br. znika obowiązek zasłaniania nosa i ust na otwartej przestrzeni. Od poniedziałku, 1 czerwca Urząd Miasta w Kamiennej Górze przywraca dawne godziny przyjmowania interesantów. Urzędnicy będą do Państwa dyspozycji od 7:30 do 15:30. Od 30 maja nie będziemy musieli zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem zachowania 2 metrów odstępu od innych osób. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w urzędach, sklepach, kościołach i autobusach. Rząd zdecydował także o otwarciu: kin, teatrów, siłowni i salonów masażu, ale pod warunkiem przestrzegania reżimu sanitarnego. Możliwa będzie organizacja wesel do 150 osób. Zniesione…

Pokaż więcej

Ruszył remont wiaty peronowej w Marciszowie

Ruszył remont drewnianej wiaty peronowej w Marciszowie. Przypominamy, że wśród zaplanowanych robót znajdują się m.in. roboty malarskie, wykonanie pokrycia dachowego, kładzenie rynien i obróbki blacharskie, wymiana instalacji elektrycznej. Roboty, które wykonuje firma z Marciszowa mają potrwać 3 miesiące. To kolejna wiata, która odzyska dawny blask. Przypominamy, że trwa również remont wiaty kamiennogórskiego dworca, o czym informujemy tutaj. Więcej o inwestycjach w regionie w tagach remonty.

Pokaż więcej

Kierownik GOPS w Marciszowie odeszła na emeryturę

W dniu 28 maja br. w Urzędzie Gminy w Marciszowie odbyło się pożegnanie Pani Lucyny Nowak, która zakończyła pełnienie służby publicznej na stanowisku Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i odchodzi na zasłużoną emeryturę. Wójt Wiesław Cepielik wyraził słowa uznania i szacunku, przekazując na ręce Pani Lucyny podziękowania. Nie zabrakło również kwiatów i życzeń od pracowników Urzędu Gminy. Pani Lucyna Nowak odeszła na emeryturę  z bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym, jako pracownik administracji, doradca personalny, kadrowa, dyrektor MOPS w Kamiennej Górze, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Kamiennej Górze oraz kierownik GOPS…

Pokaż więcej

Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z epidemią koronawirusa

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z epidemią koronawirusa (stan na 27 maja, godz. 17:30). Na terenie województwa dolnośląskiego jest  2512 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 22 473. Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4064, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1112, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 362. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Czwarty etap znoszenia ograniczeń. Od 30 maja nowe zasady zasłaniania nosa i ust

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona zostanie również organizacja wesel do 150 osób. Znoszenie kolejnych ograniczeń dotyczących COVID-19 jest możliwe, ponieważ w większości województw liczba zachorowań spada. Stale obserwowana jest…

Pokaż więcej

Dworzec kolejowy w Lubawce i 725 tys. zł niezapłaconych podatków

Dolnośląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął postępowanie zakończone wpisaniem do rejestru zabytków budynku dworca kolejowego w Lubawce i zabytkowej wiaty peronowej do niego przylegającej. Według wpisów w księdze wieczystej nadal właścicielem obiektu jest “GR Hotel”, który kupił dworzec w 2008 roku i snuł wielkie plany o ulokowaniu w nim nowoczesnego hotelu, centrum konferencyjnego i sal wystawowych. Obecnie właściciel zalega gminie Lubawka niezapłacone podatki od nieruchomości za lata 2009-2019 w łącznej kwocie 724 903 zł. Lubawka miała możliwość odkupu dworca do 29 września 2012 roku, jeżeli nie zostanie on zaadaptowany zgodnie z…

Pokaż więcej

170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (70), mazowieckiego (37), łódzkiego (28), dolnośląskiego (15), opolskiego (7), podlaskiego (7), świętokrzyskiego (4), małopolskiego (1) i wielkopolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M Gdańsk, 75-K Racibórz, 80-M Zgierz. Osoby te miały choroby współistniejące. Liczba zakażonych koronawirusem: 22 473/1 028 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Policja i SOK prowadzą wspólne działania

W dniu 27 maja 2020 roku kamiennogórscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei prowadzą wspólne działania, które mają na celu kontrolę przestrzegania przepisów porządkowych na obszarach kolejowych. Działania te ukierunkowane są na przeciwdziałanie prewencyjne związane z bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów przy poruszaniu się w obrębie przejazdów kolejowych. Źródło: KPP Kamienna Góra mł. asp. Paulina Basta Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Pokaż więcej

Renowacja kamiennogórskiego Nepomucena na ukończeniu

Na ukończeniu jest renowacja zabytkowej figury św. Jana Nepomucena. 300-letni pomnik odzyskał m.in. ukruszony nos i wiele innych detali. Rzeźba zostanie wkrótce ustawiona nad Bobrem przy moście na ul. Jana Pawła II. Odrestaurowana figura św. Jana Nepomucena stanie na postumencie z piaskowca tuż nad brzegiem Bobru. Prace przy pomniku finansuje urząd miasta w Kamiennej Górze. Przeznaczyliśmy na ten cel 30 tysięcy złotych. – Zaczęliśmy od dokładnego umycia figury. Potem uzupełniliśmy ubytki i wzmocniliśmy strukturę kamienia. Następnie rzeźba została odsolona. Sól, która przez wiele lat wnikała w pomnik, powoduje nieładne odbarwienia. Na koniec przeprowadziliśmy proces hydrofobizacji, który zapobiegnie wnikaniu wody w głąb struktury kamienia – mówi Maria…

Pokaż więcej

Pobrano wymazy od nauczycieli. Gmina oczekuje na wyniki

Podczas XIX Sesji Rady Gminy Kamienna Góra wójt Patryk Straus przypomniał, że szkoły, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kamienna Góra, są przygotowywane do wznowienia działalności. Już od 1 czerwca br. mogą być prowadzone zajęcia opiekuńcze dla dzieci z klas I-III. Wstępnie potrzebę zorganizowania opieki zgłosili rodzice 26 dzieci jednak liczba ta zmniejszyła się czterokrotnie. W ubiegły piątek od 58 nauczycieli zostały pobrane próbki do testu na koronawirusa. Gmina oczekuje na wyniki. Jeżeli wszyscy będą mieli wynik negatywny zostanie niezwłocznie wznowiona działalność szkół.

Pokaż więcej