Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego w związku z koronawirusem

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego oraz powiatów w związku z koronawirusem (stan na 7 kwietnia 2020 roku, godz. 19:20). Na terenie województwa dolnośląskiego jest 527 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19 liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5035,liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1328,liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 236. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Apel burmistrza Janusza Chodasewicza

Nie odnotowaliśmy w Kamiennej Górze wzrostu zachorowań. Według stanu na 7 kwietnia br. w mieście są 2 osoby zakażone koronawirusem. W kwarantannie pozostaje 126 mieszkańców. Hospitalizowano 3 osoby. Pod obserwacją epidemiologiczną pozostaje 1 osoba. Burmistrz Janusz Chodasewicz przypomina o zasadach, które pomogą utrzymać niską statystykę zachorowań.  Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej

Przygotowują pismo dla FOZAiS w sprawie prac przy ruinach zamku

Urząd Miasta w Kamiennej Górze przygotowuje pismo do fundacji nakazujące wywiązanie się z zapisów umowy, która kończy się w bieżącym roku.Wydział Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska kamiennogórskiego ratusza zainstalował tablice informacyjne przy ruinach zamku Grodztwo. Przypominamy, że w ubiegłym roku burmistrz Janusz Chodasewicz spotkał się z zarządem Fundacji Ochrony Zabytków Architektury i Sztuki (FOZAiS), która zajmuje się ruinami zamku w Kamiennej Górze. Od zaprezentowanego harmonogramu prac burmistrz uzależniał dalszą współpracę z FOZAiS. Zamek w Kamiennej Górze to jeden z wielu zabytków dolnośląskich, które skazane zostały na zagładę za swoje niemieckie…

Pokaż więcej

Zmarły cztery kolejne osoby zakażone koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, 7 osób z woj. świętokrzyskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. podkarpackiego, 2 osób z woj. pomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 4 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 64-letni mężczyzna hospitalizowany w Krakowie…

Pokaż więcej

Trzecia osoba zakażona koronawirusem w powiecie kamiennogórskim

Niestety mamy złe wieści. Jest już trzecia osoba w powiecie kamiennogórskim zakażona koronawirusem. Służby medyczne odnotowały trzecią osobę chorą na COVID-19 w powiecie. Jest to mężczyzna z Marciszowa. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kamiennej Górze potwierdziła kolejny przypadek zarażenia. Więcej informacji w tagach koronawirus.

Pokaż więcej