Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem. Na terenie województwa dolnośląskiego jest 189 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym cztery osoby zmarłe. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego: liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja – 4535, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2967, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 217. Więcej informacji w tagach koronawisrus.

Pokaż więcej

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych wstrzymana

Ze względu na trwający stan epidemii w Polsce, spowodowany rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, zaplanowana wiosenna zbiórka odpadów wielkogabarytowych zostaje odwołana. Powyższa sytuacja nie jest zależna od gminy, a wynika z konieczności dbania o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz pracowników PGM Sanikom. O nowym terminie odbioru odpadów wielkogabarytowych poinformujemy niebawem. Powyższe ograniczenie dotyczy wszystkich udziałowców spółki Sanikom.

Pokaż więcej

Kolejny pożar łąki w Kamiennej Górze

W dniu 27 marca 2020 roku po godz. 10 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie do płonącej łąki przy ul. Wiejskiej w Kamiennej Górze. W akcji gaszenia pożaru bały udział zastępy z PSP Kamienna Góra i OSP Pisarzowice. Przypominamy, że obowiązuje zakaz wypalania traw! Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka.

Pokaż więcej

Zamknięte miejsca odpoczynku przy szlakach

W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięte są z powodu zagrożenia epidemiologicznego miejsca odpoczynku przy szlakach, a także następujące szlaki: 1. Czarny do Wodospadu Szklarki 2. Czarny, Śląska Droga, na odcinku od górnej stacji wyciągu na Kopę do szczytu Śnieżki 3. Niebieski do Wodospadu Szklarki (dolny odcinek Czeskiej Ścieżki) 4. Niebieski prowadzący od Wangu na Okraj na odcinku Spalona Strażnica- Śnieżka- Przełęcz Okraj 5. Czerwony grzbietowy na odcinku Mokra Przełęcz- Dom Śląski i dalej przez Śnieżkę, Sowią Przełęcz do rozdroża Nad Sovim sedlem. 6. Żółty, Droga Jantarowa od szlaku czerwonego do granicy…

Pokaż więcej

Zmarły kolejne dwie osoby zakażone koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że mamy 58 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że potwierdzono śmierć dwóch osób w szpitalu w Warszawie. Zmarli to: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem. Oboje mieli choroby współistniejące. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1221/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby…

Pokaż więcej