Zerwało poszycie dachowe w Kamiennej Górze

W dniu 23 lutego 2020 roku po godz. 21:00 strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia zerwanego poszycia dachowego z budynku Wodnika znajdującego się na terenie kamiennogórskiego zalewu. W akcji brały udział jednostki PSP Kamienna Góra i OSP Krzeszów. Przypominamy, że obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne o silnym wietrze w porywach do 110 km/h, związanym z przechodzącym nad Polską wirem niżowym.

Pokaż więcej

Ciche miejsce 2

20 marca 2020 roku w wałbrzyskim Cinema City odbędzie się premiera filmu “Ciche miejsce 2”. W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie… Więcej informacji o premierach w kategorii Kino.

Pokaż więcej

Promocyjny weekend w Muzeum Tkactwa

Niebawem ruszy VIII edycja akcji “Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. To znana w miastach i regionach formuła weekendowych akcji zniżkowych, już po raz ósmy organizowana na skalę całego kraju. W tym roku Muzeum Tkactwa ponownie przyłączyło się do akcji. W dniach 20-22 marca (piątek-niedziela) będzie można zwiedzić kamiennogórskie muzeum za pół ceny. Bilet normalny będzie kosztował 5 zł, ulgowy 3,50 zł. Wszystkich serdecznie zaprasza Dyrektor Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze Pani Małgorzata Ogonowska.

Pokaż więcej

Zakończono prace na ul. Cegielnianej w Kamiennej Górze

Latarnie już świecą. Ulica została przebudowana na odcinku ponad 400 metrów. Oświetlenie zostało wymienione w ramach dużego projektu modernizacji, który obejmie w Kamiennej Górze ponad 900 punków oświetleniowych. Dotąd zrealizowano ok. 40 procent tego przedsięwzięcia. Nowe oświetlenie pojawia się sukcesywnie na kolejnych ulicach. Projekt powinien zakończyć się do końca czerwca br. Wszystkie nowe latarnie mają nowoczesne żarówki w technologii LED. Są energooszczędne i pozwolą zaoszczędzić ok. 40-50 procent energii, dotychczas zużywanej do oświetlania kamiennogórskich ulic. Podczas inwentaryzacji przeprowadzonej przed wymianą latarni okazało się, że niektóre z nich montowano jeszcze w…

Pokaż więcej

Poszukiwany mieszkaniec Kamiennej Góry

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, prowadzi poszukiwania zaginionego mężczyzny – Roberta Orłów, mieszkańca Kamiennej Góry. Robert Orłów dniu 22 lutego 2020 roku w godzinach porannych wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał kontaktu z osobami znajomymi, jak również rodziną. Zaginiony w wieku 52 lata, wzrost ok. 174cm, sylwetka średnia, włosy ciemny blond. W dniu zaginięcia ubrany był w spodnie dresowe koloru czarnego, granatową kurtkę, czarną czapkę z daszkiem, buty sportowe koloru granatowo-czerwonego z białą podeszwą. Poszukiwania prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze. Prosimy…

Pokaż więcej