E-booki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamiennej Górze

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kamiennej Górze przystąpiła do projektu “Legimi na Dolnym Śląsku”. Czytelnicy biblioteki mogą skorzystać z oferty darmowego dostępu do książek. Aktywowanie kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę  www.legimi.pl. Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi – jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60 000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do biblioteki po odbiór kodów dostępu.

Pokaż więcej

Dni Kamiennej Góry ze Stachurskym

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedną z gwiazd tegorocznych Dni Kamiennej Góry będzie Stachursky. Niebawem więcej oficjalnych informacji. Przypominamy, że kolejna edycja Dni Kamiennej Góry odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2020 roku. Oczywiście wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg imprez kulturalnych i rozrywkowych. Nie zabraknie Green Water Festival i dyskoteki pod gołym niebem. Jak zawsze, nad kamiennogórskim zalewem obok sceny powstanie duże miasteczko gastronomiczne oferujące szeroki asortyment pysznego jedzenia i napojów.

Pokaż więcej

Marciszów zakończył ferie warsztatami z robotyki

W dniu 21 lutego 2020 roku w Domu Kultury w Marciszowie odbyło się zakończenie ferii dla dzieci, które uczęszczały na zajęcia w bibliotekach gminnych. Po wspólnych grach zabawach i konkursach przyszedł czas na super niespodziankę, którą były warsztaty z robotyki i programowania. Podczas zajęć dzieci konstruowały zawodników SUMO, korzystając z oprogramowania i wiedzy instruktorów. Była to wspaniała okazja do obudzenia w dzieciach kreatywności i odkrywania nowych technologii.

Pokaż więcej

Kontrowersje wokół uchwały zakazującej używanie plastików w Wałbrzychu

Przegłosowana przez wałbrzyskich radnych uchwała ograniczająca stosowanie jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych w obiektach, których właścicielem jest Gmina Wałbrzych wzbudza bardzo wiele kontrowersji. Przypominamy, że Wałbrzych jako pierwszy w Polsce wprowadził całkowity zakaz używania w instytucjach jednorazowych opakowań, o czy informowaliśmy tutaj. Czy wałbrzyscy radni z prezydentem Romanem Szełemejem na czele mają szansę przejść do historii jako autorzy jednego z większych bubli uchwałodawczych w Polsce? Wideo: Telewizja Dami Region

Pokaż więcej