Zespół Tara Gayan zagrał w Kamiennej Górze

W dniu 7 lutego 2020 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się koncert zespołu Tara Gayan. Zespół tworzy dwoje utalentowanych muzyków: Agnieszka Mendel i Maciej Hanusek. Koncertowo Tara Gayan występuje z perkusjonalistą Michałem Brańką. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Koncert miesiąca. Organizatorem było kamiennogórskie Centrum Kultury. Fot. CK Kamienna Góra

Pokaż więcej

Bal karnawałowy w Sędzisławiu

Gmina Marciszów rozpoczęła ferie balem karnawałowym dla dzieci i młodzieży w miejscowości Sędzisław. Dzieci pojawiły się w świetlicy przebrane w kolorowe stroje swoich ulubionych bohaterów. Dużo pozytywnych emocji i moc wrażeń zapewniły zabawy i konkursy prowadzone przez animatorów. Dobry nastój i wspaniały humor udzielił się wszystkim, nawet rodzicom, którzy ochoczo uczestniczyli w zabawach.

Pokaż więcej

TVN z Projektem Zima w Karpaczu

Kolejny weekend “Projektu Zima 2020” realizowanego przez telewizję TVN trwa w Karpaczu. W zimowym miasteczku TVN-u (ośrodek Biały Jar) pojawili się m.in. Olivier Janiak realizujący kolejny odcinek magazynu towarzysko-kulturalnego “Co za tydzień”, aktorka Klaudia Halejcio, Bartek Jędrzejak – prezenter pogody, Daria Ładocha – trenerka kulinarna oraz Tomasz Jakubiak – kucharz i dziennikarz kulinarny. Jak zwykle można skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez TVN i partnerów. Do końca “Projektu Zima 2020” zostały już tylko dwa weekendy. Oprócz Karpacza TVN odwiedzi Ski&Sun Świeradów-Zdrój (15-16.02) oraz Ski Arena Szrenica Szklarska Poręba (22-23.02). W…

Pokaż więcej

Bezpieczne ferie w ZSS

W Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze zrealizowano projekt „Bezpieczne ferie zimowe ”, dzięki któremu uczniowie utrwalili zasady bezpieczeństwa podczas przerwy zimowej.   W trakcie realizacji projektu odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej. Następnie uczniowie zaprezentowali przygotowane plakaty przedstawiające prawidłowe zachowania podczas zimowego czasu wolnego.

Pokaż więcej

Dachowanie w Kamiennej Górze

W dniu 8 lutego 2020 roku po godz. 7:00 na drodze krajowej nr 5 między Przedwojowem a Kamienną Górą, na wysokości ogródków działkowych, doszło do dachowania. Kobieta wracająca z pracy w Czechach wypadła na łuku drogi i uderzyła w drzewo. Droga była bardzo śliska. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Kobieta wyszła z pojazdu o własnych siłach i nie wymagała hospitalizacji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze.

Pokaż więcej