Contender Fight Night 3 – Oficjalny plakat

Przypominamy, że 14 grudnia 2019 roku w Karpaczu odbędzie się kolejna edycja gali organizacji mieszanych sztuk walki CFN – Contender Fight Night. To wielkie wydarzenie ponownie zapewni publiczności ogrom sportowych emocji i pozytywnych wrażeń. Dwie gale, które odbyły się w Kamiennej Górze zostały przez publiczność, zawodników i osoby z branży uznane za bardzo udane. Miło nam zaprezentować oficjalny plakat wydarzenia, którego organizatorem jest kamiennogórski Klub Contender. Patronat medialny nad wydarzeniem ponownie objął portal Relacje Regionalne. Bilety na galę w cenie 60,70,80,90,100 zł oraz zaproszenia dostępne są u zawodników widocznych na…

Pokaż więcej

Pasowanie na ucznia w ZSZiO z Chórem Akademii Wojsk Lądowych

W dniu 20 listopada br. o godz. 11:00 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbędzie się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Atrakcją podczas wydarzenia będzie występ Reprezentacyjnego Chóru Akademii Wojsk Lądowych. Chór Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu powstał w roku 2013. Zespół w swoim repertuarze posiada zarówno polskie, jak i obcojęzyczne piosenki wojskowe, utwory patriotyczne, a także muzykę sakralną. W ubiegłym roku wydarzenie zostało uatrakcyjnione musztrą paradną w wykonaniu studentów Akademii Wojsk Lądowych. Nasz reportaż dostępny poniżej.

Pokaż więcej

Zarzut dla sprawcy pożaru przy ulicy Polnej w Kamiennej Górze

Kamiennogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru przy ul. Polnej w Kamiennej Górze, do którego doszło w nocy z 13 na 14 listopada br. Ogień został zaprószony w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze domu wielorodzinnego. Ewakuowano 20 osób. Cztery osoby w tym dzieci zostały przewiezione do szpitala celem obserwacji. Najemca mieszkania w którym doszło do pożaru został zatrzymany w policyjnym areszcie. Kamiennogórska jednostka Policji w dniu 14 listopada 2019 roku po północy otrzymała zgłoszenie o pożarze w domu wielorodzinnym przy ul. Polnej w Kamiennej Górze. Z budynku ewakuowano 20 osób, które…

Pokaż więcej

Wałbrzych z nowym rekordem wysokości wygranej w Lotto

Wałbrzych z nowym rekordem wysokości wygranej w Lotto. Od czwartku wynosi on 10 512 457,60 zł! Nowy Lottomilioner zagrał w punkcie przy ul. Zamenhofa 1 w Wałbrzychu. W jednym z jego zakładów znalazł się zestaw sześciu wylosowanych 14 listopada liczb: 4, 9, 20, 22, 35, 45, który był wart aż 10 512 457,60 złotych. To najwyższa wygrana odnotowana w Wałbrzychu. Poprzedni rekord w wysokości 7 097 391,00 zł został ustanowiony 15 stycznia 2013 roku.

Pokaż więcej

Ujawnili nielegalny tytoń. Skarb państwa straciłby blisko 40 tysięcy złotych

Ponad 20 kg tytoniu niewiadomego pochodzenia znaleźli funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w mieszkaniu 64-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna został zatrzymany. Za handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej grozi kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy  prowadząc czynności ustalili, że 64-letni mieszkaniec Wałbrzycha handluje nielegalnym tytoniem. Przeszukanie mieszkania 64-latka w czasie, którego ujawniono ponad 20 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej potwierdziło wcześniejsze ustalenia śledczych. Skarb państwa, z tytułu nieopłaconego…

Pokaż więcej

Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej w Szarocinie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry w dniu 14 listopada br. złożyli wizytę w Szkole Podstawowej w Szarocinie. W spotkaniu uczestniczyli wszyscy wychowankowie wraz z opiekunami, gdzie w najmłodszych klasach zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne i praktyczne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast w klasach strasznych w ramach Młodzieżowego Forum Bezpieczeństwa omówiono zagadnienie związane z przemocą – świadek przemocy, oraz zagadnienia w ramach programu prewencyjnego Świadomy Junior”. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zaplanowali kolejne spotkania w szkołach na terenie powiatu kamiennogórskiego. Tym razem odwiedzili Szkołę Podstawową w…

Pokaż więcej

Lekcja historii w ZS-P w Lubawce

Na niezwykłą żywą lekcję historii w wykonaniu Agencji Widowisk Historycznych Arkona zostali zabrani uczniowie klas I – VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubawce. Temat audycji brzmiał: ,,123 lata zaborów – marsz ku niepodległości”. Uczniowie mieli okazję zobaczyć umundurowanie żołnierzy polskich, niemieckich i bolszewickich z okresu walki o niepodległość, wcielić się w rolę Legionistów Piłsudskiego, wziąć udział w plebiscycie niepodległościowym i zobaczyć walkę na szable. Wszystko to zostało okraszone dużą dawką dowcipu i sprawiło, że każdy uczeń ze spektaklu wychodził nie tylko z dużą dawką wiedzy, ale i z uśmiechem na twarzy.

Pokaż więcej

Czyszczą “chodnik” w Czadrowie

Rozpoczęto prace ziemne polegające na oczyszczeniu ścieżki pieszej biegnącej wzdłuż drogi powiatowej 3468D w miejscowości Czadrów. Ścieżka przez lata zarosła trawą, co utrudniało normalną komunikację. Zakres prac, które finansuje Starostwo Powiatowe w Kamiennej Górze, obejmuje oczyszczenie ścieżki z darni. Możliwe, że oczyszczony odcinek będzie uzupełniony kruszywem lub nawet kostką betonową. Wykonywane prace nie były zaplanowane w budżecie więc wszystko zależy od dobrych chęci Wydziału Inwestycji i Drogownictwa. Niewątpliwie oczyszczona z darni ścieżka znacznie poprawi komunikację pieszą w miejscowości Czadrów.

Pokaż więcej

Rapsodia Świdnicka #7 – hiphopowa bitwa freestyle

Przypominamy, że 16 listopada br. o godz. 18:00 w świdnickim Klubie Bolko odbędzie się kolejna edycja Wielkiej Rapsodii Świdnickiej – hiphopowej bitwy freestyle nawiązującej nazwą do książki „Rapsodia świdnicka” autorstwa W.J. Grabskiego, której wyjątkowy egzemplarz będzie dodatkową nagrodą dla zwycięzcy. NAGRODY I miejsce: 1500 zł + voucher Dystrykt (100 zł) + krata piwa Hoppy Lab II miejsce: 100 zł + voucher Dystrykt (200 zł) III miejsce: 100 zł + voucher Dystrykt (200 zł) IV miejsce: 100 zł + voucher Dystrykt (100 zł) Bilety w cenie 30 zł (w dniu imprezy).

Pokaż więcej

Doktor Sen

Minęło wiele lat od czasu wydarzeń, które rozegrały się w Lśnieniu. Dorosły już Dan Torrence spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne do niego zdolności. Stara się ją chronić przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność. Film jest kontynuacją bestsellerowego Lśnienia. W roli głównej Ewan McGregor. Premiera Cinema City Wałbrzych: 15 listopada 2019 roku.Więcej informacji o premierach w kategorii Kino.

Pokaż więcej