Koncert – James Harries

W dniu 2 marca 2019 roku w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbył się koncert Jamesa Harriesa. Zebrana publiczność wysłuchała mieszanki folku, alt country i bluesa. Artysta to nie nowa postać na muzycznej scenie. Ma na koncie już sześć albumów, świetne recenzje w branżowej prasie i koncerty na całym świecie. Przyleciał z Wielkiej Brytanii w trasę koncertową po Polsce, gdzie promuje swój nowy album „Live in Bratislava”. Organizatorem wydarzenia było kamiennogórskie Centrum Kultury i Agencja Koncertowa Borówka Music. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Koncert Miesiąca.

Pokaż więcej

Turnieju Karate Shinkyokushin – Lubawka CUP 2

W dniu 2 marca 2019 roku w hali ZSP w Lubawce odbyła kolejna edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Shinkyokushin dla dzieci i młodzieży – Lubawka CUP 2. Podczas wydarzenia młodzi adepci tej dyscypliny sportu zmagali się o Puchar Burmistrz Miasta Lubawka. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: KATA i KUMITE. Szczegółowe wyniki turnieju dostępne tutaj. W trakcie imprezy nie zabrakło występów artystycznych. Swoje umiejętności prezentowała grupa taneczna Dance Life oraz młodzi akrobaci z klubu Akrobatyki Sportowej MKS Polonia Świdnica.

Pokaż więcej

43. Bieg Piastów z Justyną Kowalczyk

W dniu 2 marca 2019 roku w Jakuszycach odbył się kolejny dzień 43. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Wspaniałymi trasami w Górach Izerskich na dystansie 50 km wystartowali zawodnicy wspólnie z mistrzynią świata i olimpijską Justyną Kowalczyk. Dla Justyny Kowalczyk był to drugi start w Biegu Piastów. Jej wyzwanie przyjęły dwie znakomite Czeszki Adela Boudikova i Klara Moravcova. Na 50 km, wśród około 1700 zawodników, pobiegł także mistrz i wicemistrz świata w pływaniu Paweł Korzeniowski. Przypominamy, że Bieg Piastów rozgrywany jest od 1976 roku. W 43. Biegu Piastów udział…

Pokaż więcej