Wizyta św. Mikołaja w Krzeszowie

Dnia 6 grudnia 2017 roku w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyło się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. W Bazylice NMP dzieci cierpliwie wyczekiwały na przybycie wyjątkowego gościa, który miał niebawem do nich dołączyć. Po Mszy św. długo oczekiwany gość dołączył do dzieci wywołując wiele uśmiechów. Po serdecznym przywitaniu z parafianami przekazał wybranym dzieciom wyjątkowe serduszka i zaprosił do wspólnej fotografii. Wizyta św. Mikołaja była bardzo radosna. Wszystkie dzieci były szczęśliwe i uroczyście przemaszerowali ze św. Mikołajem do Centrum Biblioteczno-Kulturalnego na wspólne ubieranie choinki i rozpoczęcie zabawy mikołajkowej.

Udostępnij:
Share
Pokaż więcej

Strażackie mundurki od burmistrza

Mikołajkowe niespodzianki przybrać mogą różną formę. Dość nietypowe prezenty z okazji Mikołaja otrzymały od burmistrza Kamiennej Góry przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 3. Krzysztof Świątek podarował dzieciom mundurki strażackie. Skąd takie prezenty? Od dłuższego już bowiem czasu przy przedszkolu działa dziecięca drużyna strażacka. Opiekują się nimi pan Adam Ryczko oraz przedszkolne wychowawczynie – Grażyna Kożuch i Anna Piotrak. Podarowane mundurki uzupełnią wyposażenie przedszkolnej sekcji. Pozwolą też drużynie w komplecie reprezentować przedszkole podczas spotkań i zawodów młodych grup pożarniczych. Przypomnimy, że dzieci z Przedszkola nr 3 reprezentowały już, z sukcesami, Kamienną…

Udostępnij:
Share
Pokaż więcej

Akcja “Wiem, czym oddycham”

Trwa ogólnopolska akcja „Wiem, czym oddycham”. Jest to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji zostanie zainstalowanych 150 czujników w całej Polsce, aby mieszkańcy wiedzieli czym oddychają. 100 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie. 50 czujników zostanie zainstalowanych w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji. Jednym ze wskazanych miejsc do instalacji czujnika jest Czarny Bór. Aby oddać głos na wskazane miejsce należy zagłosować tutaj.

Udostępnij:
Share
Pokaż więcej