20-latek wykorzystując nóż groził 16-latkowi pozbawieniem życia

Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyzna, który wykorzystując nóż groził pozbawieniem życia nieletniemu trafił do policyjnego aresztu. Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń. Zatrzymany napastnik tłumaczył się, że podłożem była zazdrość o dziewczynę. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Karpacza bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych wobec 16-latka.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło w Karpaczu 29 maja br. 16 – latek w drodze do szkoły został zaatakowany przez starszego ucznia tej samej szkoły. Napastnik wykorzystując nóż groził mu pozbawieniem życia. Pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń.

Funkcjonariusze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 20-latka podejrzewanego o kierowanie gróźb karalnych. Jak się później okazało, powodem takiego zachowania napastnika była zazdrość o dziewczynę.

Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za ten czyn odpowie przed sadem, a grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Prokurator prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment