20-latek aresztowany za kradzieże

Na miesiąc do aresztu trafił 20-latek zatrzymany przez policjantów za serię kradzieży w jeleniogórskich sklepach i niezgłaszanie się na dozór policyjny. Jego łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych. Kradł głównie drogie perfumy na szkodę jeleniogórskich sklepów i drogerii. Mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany za te czyny. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z  Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży. Ponadto mężczyzna nie zgłaszał się na dozór policyjny.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w listopadzie br. w krótkich odstępach czasowych dopuścił się serii kradzieży w jeleniogórskich sklepach. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę personelu kradł głównie drogie perfumy. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Skradzione mienie później sprzedał przygodnie spotkanym osobom.

20-latek był wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże w jeleniogórskich sklepach.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc.

Źródło: Policja Jeleniogórska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment