1,4 mln zł dofinansowania na infrastrukturę wokół Arado

Przebudowa ulicy Parkowej, remont dojścia od ul. Staszica, budowa parkingów, w tym dla autobusów oraz utworzenie Centrum Informacji Turystycznej w budynku naprzeciwko wyjścia z podziemi to zadania, które realizowane będą w tym i przyszłym roku w ramach pozyskanej właśnie przez Miasto Kamienna Góra dotacji.

Oznacza to utworzenie brakującej dzisiaj, a niezwykle potrzebnej do obsługi ruchu turystycznego infrastruktury wokół kamiennogórskich podziemi oraz dróg dojścia do atrakcji z centrum Kamiennej Góry. Tu nowe oblicze zyska m.in. nieutwardzony odcinek między Arado a Placem Kościelnym.

Niezwykle ważne dla kamiennogórskiego samorządu było utworzenie w tym miejscu profesjonalnej informacji turystycznej, dzięki czemu więcej turystów odwiedzających Arado zwiedzi pozostałe atrakcje w Kamiennej Górze i regionie.

Wszystko to w ramach polsko-czeskiego projektu „Tajemnice Militarnych Podziemi” w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Przekraczamy Granice” 2014-2020. Obok Kamiennej Góry w projekcie uczestniczą Gmina Głuszyca, Miasto Rokytnice w Orlickich Górach, , Euroregion Pomezi Cech, Moravy a Kladska – Euroregion Glacensis, Stachelberg, Miasto Trutnov.

Planowany koszt wszystkich inwestycji to 428,5 tys. euro, dofinansowanie w ramach projektu wyniesie ponad 346 tys. euro.Share

Zobacz inne

Leave a Comment