100. urodziny Pani Anieli Sopali z Szarocina

Pani Aniela Sopala z Szarocina (gm. Kamienna Góra) obchodzi wyjątkowy jubileusz – 100. urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedzili wójt gminy Kamienna Góra Patryk Straus oraz sekretarz gminy Kamienna Góra Iwona Zabawa, przekazując kwiaty, drobne upominki oraz listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów i Wojewody Dolnośląskiego.

Wójt wręczył również list z serdecznymi życzeniami w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy. Podczas wizyty, w obecności syna jubilatki, złożono Pani Anieli najserdeczniejsze gratulacje i życzenia zdrowia, spokoju oraz dalszych lat w otoczeniu bliskich i życzliwych osób.

Spotkanie przebiegło w ciepłej atmosferze. Był to czas rozmów i wspomnień. Pani Aniela ze wzruszeniem opowiadała o swoim dzieciństwie i życiowych doświadczeniach, które stanowią dziś cenne świadectwo historii i inspirację dla młodszych pokoleń.

– Ten wyjątkowy dzień jest nie tylko osobistym świętem, ale również ważnym wydarzeniem dla całej naszej wspólnoty. Życie, doświadczenie i mądrość Pani Anieli są bezcennym skarbem, a sto lat to dowód siły, wytrwałości i pięknej historii – podkreślił wójt Patryk Straus.

Pani Aniela urodziła się 100 lat temu w okolicach Łącka (powiat nowosądecki). Już jako dziecko ciężko pracowała, pomagając w gospodarstwie i przy wypasie bydła. Po II wojnie światowej przeniosła się na Ziemie Odzyskane, gdzie ostatecznie wraz z mężem osiedliła się w Szarocinie; wcześniej mieszkała w Ptaszkowie i Przedwojowie. Pracowała m.in. w lesie, w zakładach porcelany „POLAM” w Leszczyńcu oraz w przemyśle lniarskim w ówczesnej Czechosłowacji. Wraz z mężem wychowała czterech synów, doczekała się licznej rodziny – ośmiorga wnucząt, szesnaściorga prawnucząt, a wkrótce, bo już w lipcu br., także praprawnuka.

Na zakończenie wizyty złożono jubilatce życzenia kolejnych dni pełnych spokoju, zdrowia, radości, dumy z przeżytych lat oraz nieustającej życzliwości najbliższych.

W liście od Prezesa Rady Ministrów czytamy:

Szanowna Pani,

z podziwem zwracam się do Pani w dniu 100. rocznicy urodzin. Gratuluję niezwykłego jubileuszu i jednocześnie składam płynące z głębi serca życzenia, aby kolejne lata mijały w dobrym zdrowiu i były wypełnione codzienną życzliwością osób Pani najbliższych.

Obchodzenie tak imponującej rocznicy jest przywilejem, którego dostępu tylko nieliczni. Możliwość obserwowania i przeżywania ludzkich losów dała Pani niepowtarzalną perspektywę oraz bogactwo życiowej mądrości. Wierzę, że dzielenie się tym doświadczeniem było radością zarówno dla Pani, jak i wszystkich, którzy mieli sposobność z niego korzystać.

Seniorzy są i pozostaną strażnikami nieprzemijających wartości oraz zbiorowej pamięci. Państwa dojrzałość, umiejętność spojrzenia z dystansem na ludzi i wydarzenia pozostają istotne zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń. Dlatego ważne jest, aby osoby starsze były otaczane szacunkiem i zajmowały w społeczeństwie należne im miejsce.

Z wdzięcznością patrzę na trud Pani życia i wytrwałość w pokonywaniu kolejnych jego etapów. Dziękuję za wskazywanie drogi wiodącej ku dobru i mądrości.

Z wyrazami szacunku
Donald Tusk

W liście od Wojewody Dolnośląskiego czytamy:

Szanowna Pani Anielo,

z wielką radością i ogromnym szacunkiem zwracam się do Pani, aby wyrazić głębokie uznanie za lata pełne życiowych doświadczeń, mądrości i historii, które są częścią naszego wspólnego dziedzictwa.

Sto lat życia to niezwykły jubileusz, który nieliczni mają szansę świętować. To nie tylko liczba, to kronika pełna niezliczonych wspomnień, doświadczeń i zmian, które miały miejsce na przestrzeni dekad. Była Pani świadkiem zmieniających się pokoleń i uczestniczyła w tworzeniu historii naszego regionu oraz kraju. To, co dla wielu jest tylko lekcją historii, dla Pani jest osobistym wspomnieniem. 100 lat to fascynująca podróż, pełna osobistych przeżyć i wspomnień, które są bezcennym świadectwem minionych lat. Każde dziesięciolecie to kolejny rozdział w bogatej księdze życia, którą pisała Pani z niezwykłą determinacją i siłą.

Proszę przyjąć moje najszczersze życzenia zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności. Niech każdy kolejny dzień przynosi Pani radość i zadowolenie, a wspomnienia minionych lat stanowią źródło dumy i satysfakcji.

Niech ten jubileuszowy rok będzie dla Pani czasem szczególnym, pełnym ciepłych spotkań, rozmów i wspomnień. Życzę, aby otaczająca Panią atmosfera była pełna szacunku i miłości, której z pewnością dostarczają rodzina, przyjaciele oraz wszyscy, którzy mają zaszczyt dzielić z Panią życiową drogę.

Z poważaniem

Wojewoda Dolnośląski
Anna Żabska

Z kolei w liście od Wójta Gminy Kamienna Góra czytamy:

Szanowna Pani,

Z okazji tak niezwykłego i pięknego Jubileuszu 100 urodzin, w imieniu własnym oraz całej społeczności naszej gminy, pragnę złożyć Pani najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pogody ducha w otoczeniu bliskich i życzliwych osób.

Ten wyjątkowy dzień jest nie tylko osobistym świętem, ale również ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich.
Pani życie, doświadczenie oraz mądrość są dla młodszych pokoleń bezcennym skarbem i inspiracją.
Sto lat to świadectwo siły, wytrwałości i pięknej historii, którą miała Pani okazję współtworzyć.

Niech każdy kolejny dzień przynosi Pani spokój, radość oraz poczucie dumy z przeżytych lat.
Życzę Pani nieustającej życzliwości ze strony najbliższych, uśmiechu na co dzień oraz spełnienia wszystkich marzeń – także tych najdrobniejszych.

Z wyrazami najwyższego szacunku i uznania,

Wójt Gminy Kamienna Góra
Patryk Straus

Zobacz inne