Zasady wyprowadzania psów

Otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie od mieszkańców sołectwa, iż na drodze znajdującej się w dolnym Czadrowie dochodzi do zdarzeń spowodowanych niewłaściwym nadzorem nad czworonogami.

Przypominamy, iż właściciel psa podczas spaceru powinien przede wszystkim zadbać o to, by pies nie zagrażał otoczeniu, w tym innym spacerującym czworonogom. Właściciel psa nie może pozwalać swojemu pupilowi na wchodzenie w kontakt z innymi ludźmi, jeśli sobie tego nie życzą. Pies nie powinien również być agresywny wobec nich i innych spacerujących psów.

Posiadanie psa wiąże się z poważnymi obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela czworonoga. Zgodnie z Kodeksem Wykroczeń za niezachowanie ostrożności podczas opieki nad zwierzęciem, można otrzymać mandat lub sprawa może zostać skierowana do sądu.
Pamiętaj, ze zwierzę nie musi zaatakować czy pogryźć człowieka, aby zdarzenie mogło zostać potraktowane jako niebezpieczne. Może to być również prowadzenie psa na zbyt długiej smyczy lub zupełnie bez niej, co może skutkować nagłym doskoczeniem czworonoga do innego przechodnia lub zaatakowanie innego spacerującego psa.

Droga biegnąca przez dolny Czadrów jest często uczęszczana przez spacerujących ludzi a w okresie letnim przez rowerzystów. Ponieważ dochodzi coraz częściej do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem czworonogów apelujemy do właścicieli psów o właściwy nadzór nad swoimi pupilami podczas spacerów.

To samo dotyczy sprzątania po psie ponieważ nie wszyscy zdają sobie sprawę, że również to jest obowiązkiem właściciela. Nieprzestrzeganie tego nakazu może skończyć się koniecznością zapłacenia wysokiego mandatu.

foto. clevercreatures.com

Udostępnij:
Share

Related posts

Dodaj komentarz