Ścieżka rowerowa Kamienna Góra-Krzeszów

Informujemy, iż została przygotowana petycja poparcia działań związanych z budową ścieżki rowerowej.

Petycje do podpisania są wystawione w poniższych lokalach:

Sklep rowerowy ul. Broniewskiego 10, Kamienna Góra
Serwis rowerowy ul. Słowiańska 8, Kamienna Góra
Sklep spożywczy „Bliski”, Czadrów
Sklep spożywczy ABC, Czadrów (osiedle)
Sklep spożywczy, Krzeszów, skrzyżowanie ul. Betlejemskiej i Brokoffa
Lodziarnia, ul. Konopnickiej, Kamienna Góra

Prosimy zwolenników budowy ścieżki rowerowej i mieszkańców Czadrowa o podpisywanie petycji. Sprawa jest poważna. Przypominamy, iż Grupa Inicjatywna Kolej Karkonoska zbiera podpisy aby oprotestować działania zmierzające do budowy ścieżki na nasypie kolejowym.

Wybudowanie ścieżki rowerowej przez Miasto i Gminę Kamienna Góra znacząco wpłynie na atrakcyjność regionu i sołectwa Czadrów, które szczęśliwie znajduje się na jej trasie.

Nie pozwólmy aby trzech miłośników kolei zablokowało wielką inwestycję w naszym regionie, która posłuży Tobie, Twojej rodzinie i Twoim dzieciom.

Jeżeli jesteś za rozwojem naszego regionu wspomóż działania Miasta i Gminy Kamienna Góra w wybudowaniu ścieżki rowerowej.

Była linia kolejowa, o którą walczy Grupa Inicjatywna Kolej Karkonoska już nie istnieje od dawna. Zlikwidowało ją PKP. Pozostał popadający w ruinę nasyp kolejowy bez kompletnego torowiska, pozarastany drzewami i niedrożnymi przepustami. Nie ma możliwości aby mógł tam przejechać pociąg czy nawet drezyna. Doprowadzenie tego odcinka do ruchów pojazdów kolejowych jest niemożliwe ze względów finansowych. Nie jest w stanie tego zrobić żadna grupa, stowarzyszenie itp. Tylko wykorzystanie byłej linii kolejowej pozwala na sfinansowanie takiej inwestycji. Jeżeli nie uda się wykorzystać tego miejsca do wybudowania ścieżki rowerowej przy udziale Miasta i Gminy Kamienna Góra to przez kolejne lata będzie to tylko ruina.

Pojawiają się argumenty przeciwników aby ścieżkę rowerową poprowadzić „dolnym Czadrowem”. Informujemy, iż ścieżka rowerowa to nie tylko odcinek w Czadrowie. Ścieżka rowerowa ma zacząć się na ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze i w pierwszym etapie budowy będzie kończyć się w Krzeszowie. W dalszej perspektywie jest jej rozbudowa o kolejne miejscowości naszego regionu.

Zachęcamy mieszkańców Czadrowa do składania swoich podpisów pod petycją poparcia budowy ścieżki na nasypie kolejowym. Nie pozwólmy zniweczyć tak dużej inwestycji, którą chce zrealizować Miasto i Gmina Kamienna Góra.

Zapraszamy również na oficjalną stronę facebook’ową poparcia budowy ścieżki rowerowej.

Udostępnij:
Share

Related posts

Dodaj komentarz