Krzysztof Daukszewicz w Jeleniej Górze

Dnia 13 stycznia 2018 roku o godz. 19:00 w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury swój nowy program satyryczny zaprezentuje Krzysztof Daukszewicz.

Krzysztof Daukszewicz to felietonista, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Od 1976 roku współtworzył kabaret Gwuść z którym zdobywał nagrody. W 1976 roku zadebiutował w I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w autorskim programie kabaretowym „Dookoła Wojtek”, za który otrzymał II nagrodę.
W roku 1978 przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1981 występował w kabarecie „Na Pięterku” Związku Polskich Autorów i Kompozytorów.
W latach 1979-84 był kierownikiem literackim Teatru na Targówku, w którym zrealizował własny spektakl satyryczny „Dziury na drodze” oraz musical dla dzieci „Dzieci taty Zeusa”.
W latach 1983 ? 86 prowadził wraz z Januszem Gajosem kabaret „Hotel Nitz”. Od roku 1986 do 1990 współpracował z kabaretem Pod Egidą. Realizował autorskie recitale i programy telewizyjne takie jak: „Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem Jest autorem sztuk teatralnych.”Cycek”,”Bunkier”, zbioru satyrycznego „Między Worłujem a Przyszłozbożem” i wielu książek, licznych piosenek oraz felietonów .Jest laureatem licznych nagród, takich jak; Złote Rogi Kozicy i nagrody MKiS w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1977, Złotej Szpilki na II Biesiadzie Humoru i Satyry w 1977 za program „Mity i nity, czyli nasza Monachomachia”, III nagrody na III Biesiadzie Humoru i Satyry w 1978, Srebrnych Rogów Kozicy w Ogólnopolskim Turnieju Kabaretowym w Zakopanem w 1978, Grand Prix oraz nagrody.
W przeszłości był m.in. kierownikiem literackim Teatru na Targówku w Warszawie, występował w kabarecie „Pod Egidą”, realizował programy w TV. Jest autorem kilkunastu książek, w tym „Izy Rajder, czyli pieszy jeździec” oraz „Przeżyłem, Panie Hrabio”. Od kilku lat jest stałym gościem programu „Szkło kontaktowe” w TVN24.

Krzysztof Daukszewicz 13 stycznia 2018 roku zaprezentuje w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury swój najnowszy program satyryczny pt. Nareszcie w Budapeszcie.

Bilety: 45 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na bilety.jck.pl.
Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13:00 – 18:00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.

Fot. plakat JCKUdostępnij:
Share

Podobne artykuły

Dodaj komentarz